Bonnel або Pocket Spring?

     Історія пружинних матраців налічує більше ста років. За цей час конструкція зазнала значних змін і поліпшення, з'явилися різні модифікації, що відрізняються по жорсткості, комфорту і лікувальними властивостями. Ортопедичний пружинний матрац і зараз користується попитом і популярністю.

Розрізняють два види пружинних блоків:

  • залежний пружинний блок Bonnel (Боннель);
  • незалежний пружинний блок Pocket Spring (Покет Спрінг).

    Кожна конструкція має свої переваги і недоліки, тому добре було б розібратися, чим вони відрізняються і які їх властивості для Вас важливі.

     Пружинний блок Bonnel (Боннель)

     Система залежних пружин Боннель була сконструйована в кінці 1890-х років. Вона являє собою безліч з'єднаних між собою однакових пружин, закріплених по периметру товстої дротом зі сталі. Кожен елемент має форму подвійного конуса (пісочного годинника) з діаметром в основі 6-10 см і 4-5 витками. Коли людина сідає або лягає, пружини стискаються, повторюючи вигини тіла, а навантаження розподіляється по всій площі. Напруга в хребті знімається, швидко проходить втома, людина розслабляється і засинає.
Ортопедичний ефект і відчуття комфорту зростає зі збільшенням кількості пружин на одиницю площі. Сучасні матраци на пружинному блоці bonnel на 1 кв. метрі містять до 150 елементів! Для посилення ефекту в деяких матрацах вбудований подвійний ряд пружин - така система забезпечує як правильне положення тіла, так і амортизацію. Матраци Bonnel надійні і досить довговічні.

     Матраци на пружинному блоці Pocket Spring (Покет Спрінг)

     Головна відмінність від конструкції Боннель - незалежна система пружин. Кожна пружина стискається на 20% і зашивається в власний тканинний чохол (кишеню), її не скріплено з іншими пружинами і при стисненні працює сама по собі. Цілісність конструкції забезпечується з'єднанням між собою чохлів. Навантаження розподіляється точково, матрац Pocket Spring НЕ провисає, але дуже точно і швидко відтворює лінії тіла, забезпечуючи хребту відпочинок і розслаблення.

     Пружини в незалежних осередках можуть бути різними за розміром (від 2 до 6 см в діаметрі) і кількістю витків (до восьми). Кількість елементів на одиницю площі досягає 1200, а розташовані вони в шаховому порядку або складають гексагональную структуру ( «бджолині стільники»). Єдиний недолік - такий матрац не відчує людини вагою до 50 кг. Для максимально точного відповідності лініях тіла краще придбати матрац pocket spring з пружинним блоком Smart Spring Multizone з підвищеною чутливістю. Частини кожного елемента в ньому мають різну жорсткість, вони самі підлаштовуються під навантаження і підходять навіть для дитини.

     І що ж вибрати?

     Це залежить від ваших уподобань і ... фінансів. Обидва види пружинних матраців надійні, зручні, довговічні і володіють оздоровчим ефектом. Матрац з блоком Боннель, давно завоював позиції на ринку, користується попитом як бюджетний варіант: він служить досить довго і витримує будь-яку вагу.

     Однак при наявності проблем з хребтом і спиною краще придбати сучасний матрац покет спрінг з незалежними пружинами. Його ортопедичні властивості, безсумнівно, вищі, тому сон буде глибшим і здоровішим. Для сімейних пар це теж зручно: партнер з меншим вагою не буде скочуватися під більш важкого. Відносно висока ціна такого матраца не повинна стати непереборною перешкодою: лікувальний ефект виправдає витрати, адже купується річ не на один рік.

     Сподіваємося, Ви правильно оціните свої можливості і свої бажання - а з вибором ми Вам допоможемо. Звертайтеся, консультуйтеся, вибирайте!