ЧОМУ БОЛИТЬ ПОПЕРЕК коли сидиш?

 1. Причини болю в попереку при сидінні
 2. Хвороби
 3. Усунення болю в попереку
 4. Медикаментозне лікування
 5. Масажне лікування
 6. Лікувальна фізкультура
 7. Висновок

Больові відчуття, що виникають в попереку, можуть з'являтися з різних причин. Цьому виною може бути і малорухливий спосіб життя, і хвороби хребта, і зайве навантаження на хребет.

Біль може носити різний характер: він може бути гострим і пекучим або ниючим і тягучим. Яка я б симптоматика не виявилася у Вас, затягувати зі зверненням до лікаря не варто. Своєчасне виявлення патологій і лікування зможуть запобігти появі ускладнень в майбутньому, так що потрібно уважно ставитися до своїх відчуттів.

Причини болю в попереку при сидінні

Виникнення болю в попереку при сидінні може бути зумовлена великою кількістю чинників. Перш за все хворобливі відчуття в попереку можуть сигналізувати про наявність патологій.

Хвороби

Спектр захворювань хребта, які можуть викликати болі в попереку, досить широкий. Умовно болю діляться на первинні і вторинні. До первинних відносять всі ті патології, які пов'язані безпосередньо з хребцями, міжхребцевими дисками, м'язами, які їх оточують, а також зв'язками і сухожиллями. До вторинних відносять болі, які пов'язані з травмами хребта, а також з пухлинами або інфекційними захворюваннями.

Крім різного роду патологій, які здатні викликати болі в попереку, є ряд інших факторів, здатних викликати дискомфорт у спині.

До них відносяться:

 • Наслідки травм хребта або м'язів;
 • Малорухливий (сидячий) спосіб життя;
 • Неправильне харчування;
 • Згубні звички (куріння, часто вживання алкоголю або психотропних препаратів);
 • Гормональні порушення;
 • Авітаміноз і брак мінералів;
 • Стрес і невроз;
 • Збитий режим сну і відпочинку;
 • Тривалі тренування без повноцінного відпочинку;
 • Постійне підняття важких предметів;
 • Гормональна терапія.

Усунення болю в попереку при сидінні

Усунути біль в попереку можна тільки після того, як поставлений діагноз. З'ясувавши причину появи больових відчуттів, фахівець може призначити грамотне лікування.

Медикаментозне лікування

Якщо пацієнт постійно скаржиться на нестерпний біль в області крижів, йому можуть призначити ряд знеболюючих препаратів, які допоможуть зняти біль і напругу для подальшої терапії.

Крім знеболюючих, фахівець випише міорелаксанти (препарати, що допомагають зняти спазми і напругу). Ці препарати посилять розслабляючий ефект, відкриваючи дорогу подальшого консервативного лікування.

Масаж

Одним із дієвих способів позбавлення від болю в попереку і крижах є масаж. Масаж здатний зняти запалення, м'язову напругу, поліпшити кровообіг.

Але техніка повинна бути максимально полегшеною: всі рухи повинні бути плавними, лише зрідка допускаються розминання або постукування. Тривалість одного сеансу не повинна перевищувати 10 хвилин.

Дієвими прийомами масажу при болях в попереку є:

 • погладжування;
 • розтирання;
 • натискання;
 • розминання (рідко).

Техніку підбере для Вас фахівець на основі даних Вашої клінічної картини і особливості хвороби.

Важливо! Врахуйте, що масаж може призначити тільки лікар. Сеанси повинні проводитися тільки досвідченим майстром, самомасаж може призвести до травми хребта і погіршення ситуації, тому ні в якому разі не експериментуйте!

Лікувальна фізкультура

При всіх сучасних медичних досягненнях, лікувальна гімнастика залишається одним з найефективніших способів боротьби із захворюваннями хребта і болями в м'язах і суглобах. Найголовніше в даному випадку не перестаратися, а також підібрати з Вашим лікуючим лікарем відповідний комплекс вправ. Щоб уникнути загострень або випадкових травм, бажано спочатку виконувати комплекс під наглядом фахівця.

Комплекс вправ завжди підбирається строго індивідуально, з опорою на конкретну клінічну картину і на особливості кожного пацієнта окремо.

Важливо! У період загострення і гострого болю суворо забороняється робити будь-які фізичні вправи, а також здійснювати різкі рухи і нахили.

Для тих пацієнтів, які не можуть відмовитися від сидячої роботи, існує спеціальний спосіб корекції постави. Йдеться про ортопедичне крісло - спеціальний пристрій, який дозволяє зберігати правильну поставу під час кропіткої роботи за столом або комп'ютером.

Крісло для корекції постави дозволяє власникові підтримувати природне положення спини (правильне положення спини) без будь-яких зусиль. Спеціальна форма спинки і сидіння, а також особлива подушка-упор для колін, вирівнюють хребет під час сидіння.

Завдяки такій незвичній формі стільця відбувається перенесення точки напруги з міжхребцевих дисків на грудний відділ хребта і зсув великої частини навантаження з попереку на нижні кінцівки.

Висновок

Больові відчуття в крижах і попереку - це симптоми, які можуть сигналізувати про наявність патологій хребта або інших серйозних захворювань. Тому при перших симптомах слід звернутися до фахівця і встановити причину болю. Тільки після постановки діагнозу, лікар може призначити лікувальний курс, який позбавить Вас від неприємних відчуттів в спині.