Плюси і мінуси двоярусного ліжка для дитини

Як розмістити двох дітей в одній невеликій кімнаті? Найрозумніше рішення - поставити двоярусне ліжко. Воно не тільки заощадить місце в квартирі, але і стане акцентом інтер'єру.

Найпопулярніший вид двоярусних ліжок, коли два спальних місця однакової ширини. На невеликій площі можна розмістити два повноцінних спальних місця. Такий формат підходить не тільки одностатевим, але і різно статевим дітям, коли немає можливості виділити кожній дитині свою кімнату. Найчастіше нагорі спить дитина постарше, а внизу - менша.

Два спальних місця різної ширини. Спальне місце зверху вужче, а знизу ширше. Навіть якщо дитина якимось неймовірним чином звалиться з другого поверху, вона впаде не на підлогу, а на м'яку постіль першого ярусу. За безпеки цей варіант перевершує попередній, а за функціональністю поступається. Даний тип ліжка займає більше місця, що не завжди зручно.

Ліжко зверху і диван знизу. Розкладну конструкцію на першому ярусі можна розкладати і спати на ній вночі, а вдень складати і використовувати як диван. Така модель дуже зручна, вона економить місце в квартирі. Але постійно спати на дивані не дуже комфортно, тому що між частинами дивана є западина. За рівнем ортопедичності диван теж поступається ліжку і матрацу.

Горище. У такої моделі зверху спальне місце, а знизу ігрова зона (іноді навпаки). Ліжко призначене для однієї дитини дошкільного віку, дозволяє на невеликому просторі організувати і спальне місце, і ігрову зону, що дуже практично.

Модель підійде для дуже добре освітлених кімнат, так як нижній ярус затінений. Постійно граючи при нестачі світла, можна зіпсувати зір. Ще одним недоліком моделі є короткий термін служби. Через певний час, коли дитина підросте, модель доведеться поміняти, тому що вона вже не відповідатиме віку дитини.

Багато моделей двоярусних ліжок забезпечені висувними ящиками або підйомним механізмом. Це економить гроші на покупку комода і місце в квартирі. У висувних ящиках можна зберігати постільну білизну, спальне приладдя або іграшки дитини. Дитина може сам складати і діставати речі з ящиків і з малих років звикати підтримувати порядок.

Матеріали. Два найпопулярніших матеріалів для двоярусного ліжка:

  • ДСП. Популярний сучасний матеріал, що відрізняється широким вибором кольорів і бюджетної вартістю.
  • Масив дерева. Надійний, екологічно чистий матеріал. Відрізняється більш довгим терміном служби, ніж ЛДСП, але й більш високою ціною. Найчастіше використовується дуб і бук - це тверді породи дерева з цікавою текстурою. Термін служби - більше 15 років.

Плюси і мінуси. Так які ж плюси є у двоярусних ліжок?

Плюси:

  • Вони займають мало місця, що дуже важливо для власників невеликих міських квартир.
  • Дозволяють на кількох квадратних метрах організувати не тільки спальне, але і робоче місце дитини.
  • Щоб потрапити на другий поверх, потрібно докласти невеликі фізичні зусилля. Якщо дитина кілька разів на день залазить і злазить з ліжка, він ніби робить зарядку.
  • Діти, які сплять недалеко один від одного, більше спілкуються і стають дружніми.

Мінуси:

  • На другому поверсі може бути душно і спекотно, якщо кімната погано вентилюється.
  • Незважаючи на високі бортики, існує ризик впасти з верхнього ліжка.

Як бачите, плюсів більше, тому двоярусне ліжко - це хороше рішення.

ПОСИЛАННЯ НА ЛІЖКА