Гарантія та термін служби матраца

Гарантія на матрац захищає покупця від використання бракованого вироби. Але скільки років має служити матрац? Чи можна миритися, що через рік або два використання він просів і втратив форму?

Догляд за матрацомЩо дає гарантія на матрац?

Мінімальний термін служби позначений в гарантійних умовах, привласнених цієї категорії товарів державою. Він становить півтора року, або 18 місяців.

Жоден виробник не може дати меншу гарантію. За умови сумлінного використання з дотриманням всіх правил, зазначених продавцем, покупець протягом цього часу легко домагається захисту своїх прав. Якщо на подану на адресу продавця претензію надходить необгрунтована відмова, потрібно звертатися в суд. “Компанія з підробки “ може свідомо штампувати свідомо неправомірні відмови, так як має сприятливу для себе статистику: в суди звертається незначний відсоток покупців неякісних матраців. Люди не хочуть зв'язуватися з судовою процедурою, бояться додаткових витрат на експертизу. Але ось що потрібно знати про неї:

 1. Самостійно експертизу матраца під час гарантійного терміну проводити не тільки не потрібно, це робити просто не можна. Її результати може не врахувати виробник і суд не компенсує ці витрати.
 2. У процесі судового засідання буде призначена об'єктивна експертиза, яка виявляє виробничі дефекти.

Як діє розширена гарантія при покупці матраца

Окремої розмови заслуговує розширена гарантія, яку багато компаній пропонують при дотриманні деяких умов. Найчастіше для її отримання потрібно купити додатковий товар по досить високій ціні. Але сама така гарантія часто містить підступ. Наприклад, при покупці матраца вам запропонують захисний чохол, і при його покупці пообіцяють розширену гарантію до 25 або 30 років, в залежності від обраної моделі. Але, уважно читаючи договір, ви зможете помітити, що вам не буде гарантований такий термін служби матраца 25 або більше років триватиме лише зобов'язання компанії по цілісності пружинного блоку. Ні про пошкодження шарів наповнювача або чохла, ні про збереження геометрії матраца в такій гарантії розмова не йде. Деякі компанії, гарантують безстрокову роботу пружин і без нав'язування додаткових умов. Але якщо ви все ж таки вирішите придбати розширену гарантію на матрац, подбайте про збереження доказів ваших прав. У відгуках на матраци часто зустрічаються скарги на те, що збільшення гарантійного терміну при покупці не фіксується продавцем.

Чи є норми терміну служби матраца

Якщо гарантійний термін зазначений в законі, то термін служби кожен виробник присвоює своїм виробам довільно. Він залежить від виду і якості компонентів, від технології виробництва, від усіх матеріалів, які знаходяться в матраці. Іноді для збільшення продажів даються завідомо завищені обіцянки, але споживач ніколи не може пред'явити претензій з цього приводу, якщо не проявиться явний виробничий брак.
Але і режим використання вносить помітні корективи. Протягом ночі одна людина виділяє не менш склянки рідини, з диханням і потом. З плином часу волога, яка неминуче потрапляє на матрац, призводить до розвитку в ньому мікроорганізмів і природного зносу м'яких наповнювачів. З усіх матеріалів, які можуть міститися в матрацах, найкраще протистоять цьому натуральний латекс і волокна поліефіру - холлкон, холлофайбер.

Всі синтетичні піни, навіть виготовлені за технологією відкритих осередків, схильні накопичувати вологу всередині себе. Чим краще вентилюється матрац, тим довше він служить. Якщо застосовується захисний вологостійкий чохол, він не повинен перешкоджати наскрізній вентиляції.

Умови обертання матрацуДовше за все не потребують заміни:

 • безпружинні з натурального латексу, термін використання до 25 років;
 • моделі з залежними пружинами Боннель, за умови наявності товстого повстяного або іншого волокнистого наповнювача, до 20 років;
 • моделі з незалежним пружинним блоком, якщо пружини упаковані в файбертекс і є наскрізна вентиляція, до 15 років.

Мало служать:

 • матраци з ППУ щільністю менше 25;
 • матраци на основі розрідженого незалежного пружинного блоку;
 • моделі, в складі яких є пінополіуретан;
 • матраци з бікокосом.

Для того, щоб продовжити термін експлуатації нового матраца, дотримуйтесь таких правил:

 • використовуйте бавовняний чохол або тонкий наматрацник;
 • частіше міняти постільну білизну;
 • пилососити матрац хоча б раз на місяць;
 • регулярно перевертати місцями матрац, якщо висота матраца дозволяє перевертати його.