Як купити хороший матрац в інтернеті

Багато людей вважають, що купити матрац в інтернеті це означає піддатися великому ризику. Звичайно, без випробування м'якості, без вивчення складу наповнювачів і блоку і порівняння їх характеристик покупка з великою ймовірністю буде невдалою. Але є порядок дій, який призведе до того, що ви зможете придбати в інтернет-магазині відповідний вам по всім параметрам досить комфортний матрац за потрібною ціною.

Хто продає товари для сну через інтернет? Це і великі компанії, що мають розгалужену мережу салонів і безліч дрібних виробників матраців. Крім них, існують інтернет-магазини, що працюють як дилери. Ну і не варто забувати про можливість купити матрац в великому онлайн-гіпермаркеті і навіть на закордонних торговельних майданчиках.

Плюси і мінуси покупки матраца в інтернет-магазині

У чому плюси покупки матраца через інтернет?

 1. У вас є можливість порівняння асортименту різних продавців. Ви можете легко знайти і прочитати незалежні відгуки на матрац перед покупкою.
 2. Ціна на аналогічні матраци в інтернеті може бути нижче, ніж в магазині.
 3. В інтернет-магазинах на матраци акції і знижки проводять частіше, ніж в звичайних.
 4. Ви не можете потрапити під вплив досвідченого продавця.
 5. Ви не повинні витрачати свій час на поїздку в магазин.

Але поряд з плюсами є й мінуси. Дистанційна торгівля не дає можливості познайомитися з товаром близько. Ви не можете оцінити пружність, ступінь жорсткості і м'якості самостійно. Навіть покриття матраца неможливо точно визначити по картинці. Все, що вам доступно - короткий опис складу і характеристик виробу.

Другий момент, який викликає сумніви, це відповідність того матраца, який вам доставлять, опису на сайті і небезпека купити річ поганої якості, зроблену з низькосортних матеріалів. Не можна упускати і юридичну сторону питання. Незалежно від того, як зроблена покупка, в магазині або в інтернет-магазині, покупець повинен отримати гарантію продавця, але в мережі можна нарватися і на несумлінне ставлення, і на шахраїв. Підсумуємо:

 1. Ви можете не вгадати з параметрами матраца по жорсткості.
 2. Ви можете купити матрац у виробників, що використовують матеріали поганої якості.
 3. Ви можете купити матрац, що не підходив вам по вазі.

Що ж робити, щоб купити в інтернеті хороший матрац?

Є одна відповідь: успіх залежить від того, наскільки вдумливо і відповідально ви підійдете до питання покупки. У США, де розвинена інтернет-торгівля, з'ясували, що покупці майже в рівній мірі задоволені своїм новим матрацом, незалежно від того, придбали його в салоні або в інтернеті.

Часто замовляють онлайн уже відому модель конкретної марки. Це може бути наступна покупка або матрац, на якому довелося спати в гостях. Але іноді єдина мета вибору матраца через інтернет - заощадити. Людина хоче знайти оптимальну по його потребам модель дешевше, ніж в салоні. Але купувати виріб, на якому доведеться спати довгий час, орієнтуючись лише на короткий опис товару, до того ж можливо, написане не зовсім точно, дуже ризиковано.

Найправильніша стратегія покупця включає в себе чотири дії.

 1. Потрібно сходити в магазин матраців, підібрати підходящий вам і попросити продавця докладно описати його. Якщо вартість обраної моделі занадто велика, є сенс пошукати аналоги у інших продавців в інтернеті.
 2. Почати краще всього з відвідування тематичних форумів і проаналізувати відгуки на виробників матраців. Майте на увазі, що маркетологи прекрасно інформовані про те, що відгуки в інтернеті стали одним з найважливіших чинників вибору тієї чи іншої продукції. Тому ви обов'язково побачите безліч замовлених хвалебних описів вдалих покупок. Постарайтеся брати до уваги тільки негативні відгуки. Зробити висновок про роботу компанії можна по їх кількості, але з одним застереженням. Чим більший об'єм продажів компанії, тим більше клієнтів і їх проблем. Порівнювати між собою потрібно виробників одного рівня.
 3. Третій крок - це вивчення аналогічних по конструкції моделей з асортименту, які викликали довіру в інтернет-магазинів. Важливо, щоб збігалися параметри пружинного блоку, товщина і ступінь жорсткості наповнювачів.
 4. Потім потрібно проконсультуватися у продавця в чаті, зібравши якомога більше інформації безпосередньо про модель і про умови роботи магазину. З цього спілкування можна оцінити ступінь компетентності консультанта і рівень ділових стандартів компанії. Варто уважно поставитися до гарантії - краще з'ясувати всі підводні камені заздалегідь.

Тепер, якщо вас все влаштувало, ви можете сміливо замовляти матрац.