Як обрати жорстість матраца

     Ми проводимо майже третину нашого життя в ліжку, так що має сенс згаяти час і гроші на хороший ортопедичний матрац. Правильно підібраний матрац і для дорослого, і для новонародженого гарантує, що сон буде не лише комфортнішим, але і здоровішим.

     Як правило, кожен з нас любить спати по-своєму. Комусь зручніше на спині, комусь на боці, а для когось улюблена позиція - на животі. Аспектів вибору матраца існує немало, але в цій статті ми зупинимося на одному з них - жорсткість матраца.

     Багато людей вважають, що необхідно купувати жорсткий ортопедичний матрац. Насправді, це далеко не в усіх випадках справедливе твердження. Так, якщо він буде надмірно твердим, то для хребта це може стати великою проблемою, адже він викривлятиметься.

     Середньостатистичній людині без лікарських показань до вибору матраца потрібний досить м'який матрац, в який можна з комфортом зануритися, проте при цьому він повинен надавати достатню підтримку. Площа зіткнення і тиск - ось два показники, які мають бути взяті до уваги. Чим більше тіла стикається з матрацом, тим меншим стає тиск на плечі і стегна. Оскільки наші плечі і стегна - найширші точки, то навіть лежачи на занадто твердій поверхні, ви можете відчувати дискомфорт, адже поперековий відділ прогинатиметься, примушуючи працювати зв'язки хребта і давити на нерви. Це означає, що вісім годин ваші зв'язки працюватимуть замість того, щоб відпочивати. В результаті ви прокинетеся, почуваючи себе хворим, а не відпочившим. Ось чому потрібне ліжко, яке дозволить вашим плечам і стегнам потонути, тоді як талія і боки підтримуватимуться.

     Перш ніж купити ортопедичний матрац, спробуйте полежати на нім хоч би хвилин 20. Перевірте те, як вирівнюється ваше тіло, коли ви на нім лежите. Візьміть з собою друга, щоб він сфотографував вас збоку на матраці. Гірші матраци для хребта - це старі, м'які, які опускаються, як гамаки, посередині, примушуючи людину згинати спину.

     Нижче приведена таблиця жорсткості матраців, яка допоможе підібрати оптимальний варіант.

     Як вибрати жорсткість матраца в залежності від позиції під час сну?

     Фахівці рекомендують, щоб основна увага при виборі матраца приділялася його жорсткості, яка є важливим чинником комфортного сну. Нижче ми привели деякі рекомендації по вибору рівня жорсткості матраца залежно від вашого улюбленого положення під час сну.

     На животі
     В цьому випадку вам потрібний ортопедичний матрац з максимальною жорсткістю, оскільки м'які моделі змусять хребет згинатися сильніше, заподіюючи згодом біль і дискомфорт.

     На боці
     У положенні на боці найбільше навантаження випробовує область вашого плеча і тазу. У такому разі вибирайте м'якший ортопедичний матрац, який зможе рівномірно розподіляти вагу. В цьому випадку ваше тіло занурюється глибше в матрац, площа зіткнення збільшується, а тиск на м'які тканини зменшується. Краще всього вибирати моделі з пружинними блоками Pocket Spring, такі як Uno XL, в них кожна пружина знаходиться у своїй кишеньці, забезпечуючи точковий, а значить і рівномірний розподіл навантаження.

     На спині
     Якщо ви вважаєте за краще спати на спині, необхідно знати, що занадто м'яке ліжко змусить ваші плечі і область тазу тонути занадто глибоко. Це викликає викривлення хребта, у результаті - після сну ви почуватиметесь розбитими. Ось чому кращий варіант для спини - ортопедичний матрац з максимальною жорсткістю.

     Перш ніж зробити остаточний вибір, необхідно врахувати і інші нюанси:

  • вік;
  • вага;
  • стан здоров'я;
  • фізична активність;
  • особисті переваги.

     Спробуємо розібратися, як кожен з цих аспектів впливає на міру жорсткості матраца.

     Вік
     Матраци середньої жорсткості або тверді матраци - кращий вибір для новонароджених і маленьких дітей до трьох років, тому що в цьому віці формуються їх хребет і опорно-руховий апарат в цілому.
Для дитини дошкільного віку і молодших школярів вибирайте моделі середньої жорсткості або помірної. Наприклад, хорошою моделлю для дитини стане Sleep&Fly Extra Latex. Той же варіант підходить для тінейджерів і молодих людей, тому що хребет закінчує своє формування тільки у віці 22-24 років, тому так важливо потурбуватися про його хорошу підтримку в цей період, щоб позбавити людину від проблем з осанкою і здоров'ям в майбутньому.

     Середньої жорсткості матраци рекомендуються людям у віці 25 років і старше, хоча тут слід враховувати і інші чинники (стан здоров'я, хвороби, вага і т. д.).

     Слід зазначити, що чим старше людина, тим менший рівень жорсткості повинна мати поверхню для сну, тому літнім людям фахівці рекомендують віддавати перевагу моделям м'яким, але пружним, або помірно м'яким. Дуже важливо дотримуватися цього правила, оскільки тверде ліжко може привести до проблем в поперековому відділі, а у гіршому разі - грижі хребта.

     Вага
     Дорослі люди вагою 40-60 кг можуть вибирати відносно м'які або середній жорсткості матраци з урахуванням їх віку.
Якщо людина важить 60-90 кг, ваговий коефіцієнт не має особливого значення. В цьому випадку його головним пріоритетом стають особисті переваги, а також вік.
Як підібрати матрац людям, які важать більше 90 кілограмів? Вони повинні уважніше робити вибір. Краще всього підходять жорсткі ортопедичні матраци, що забезпечують хорошу підтримку тілу. Крім того, важливо враховувати вік, оскільки якщо вам більше 47 років, спати на твердих поверхнях не рекомендовано.

     Стан здоров'я
     Люди, що страждають захворюваннями верхніх відділів хребта, мають необхідність в твердих ортопедичних матраців, ті, у кого є проблеми з попереком, - в м'якших матрацах, проте вони повинні мати ортопедичні властивості, щоб добре підтримувати нижню частину спини.
Людям, що страждають хронічними захворюваннями спини, а також після травм або хірургічних операцій, матраци слід вибирати тільки за медичними показаннями.

     Фізична активність
     Дуже жорсткі ортопедичні матраци, такі як Sleep&Fly Classic Plus Кокос, ідеально підходять активним людям, а також тим, чия робота пов'язана з фізичним навантаженням. Люди з невеликою фізичною активністю можуть вибирати м'якші моделі.

     Особисті переваги
     Як вибрати матрац? Передусім, кожен з нас мріє про максимальний комфорт під час відпочинку. Якщо ви спите на незручному ліжку, тіло просто не отримує належного відпочинку, не дозволяючи м'язам розслабитися. У такій ситуації можна забути про те, щоб почувати себе свіжим уранці і у хорошому настрої, що зрештою приведе до проблем із здоров'ям.
Ось чому так важливо звернути увагу на те, що вам дійсно треба і вибрати жорсткість матраца, якої ви потребуєте, щоб ваш сон був хорошим і здоровим!

     Як вибрати жорсткість двоспального матраца для двох?

     Ще одна складна проблема - як підібрати матрац для пари, якщо кожна людина має різні потреби із-за різної ваги і комплекції. Існує декілька варіантів вирішення проблеми :

  • покупка двох матраців з різною жорсткістю. Це найвдаліший варіант, тим більше що реалізувати його досить нескладно, адже ви можете замовити виготовлення по індивідуальних розмірах. За допомогою одного наматрацника проміжок між виробами буде усунений;
  • двосторонній матрац - ви можете віддати перевагу моделі, сторони якої мають різний рівень жорсткості. Так ви можете щотижня перевертати матрац, щоб кожен з пари міг насолодитися повним комфортом. Це, наприклад, модель Sleep and Fly Extra, Sleep and Fly Daily 2 in 1;
  • моделі з пружинним блоком DS - це універсальні вироби, пружини яких мають особливу конструкцію - з великим діаметром зовні і маленьким усередині. Маленька пружина спрацьовує тільки на вагу вище за середню, а людину невеликої і середньої ваги підтримують тільки зовнішні пружини;
  • двосторонні матраци з різним наповненням. У лінійці виробів ви знайдете моделі з кокосовою плитою з одного боку, які забезпечують більш високу міру жорсткості матраца, і натуральним латексом - з іншою. Так ви зможете варіювати рівні комфорту залежно від своїх переваг;
  • матрац зі змінною жорсткістю. Такі моделі основані на пружинних блоках з різними по пружності пружинами на кожній з половинок виробу. Тобто з його допомогою можуть з комфортом відпочивати люди вага яких відрізняється на 30 кілограмів і більше.

     Сподіваємося, наші поради допоможуть вам у виборі. Бажаємо вам комфортного сну і міцного здоров'я!