Як правильно підібрати подушку

Для збереження гарного самопочуття в правильному положенні потрібно підтримувати не тільки хребет, але і шию. Прокинутися бадьорим і свіжим вам допоможе правильно підібрана подушка.

Незважаючи на те, що і в наші дні можна знайти чимало любителів спати на пір'яних або пухових подушках, анатомічні подушки завойовують все більше прихильників і фанатів. Пов'язано це з кількома факторами:

  • Болі в спині, зокрема в шийному відділі. Найчастіше сон на звичайних подушках викликає у таких людей загострення хвороби, защемлення нервів і масу інших незручностей.
  • Алергія. Для алергіків пух і перо зазвичай сильний алерген, причому алергія може бути як постійна, так і з періодичними загостреннями. Для таких людей анатомічні подушки з гіпоалергенних матеріалів - справжній порятунок.
  • Бажання спати правильно. Після того, як людина купує хороший матрац і відчуває різницю, часто це слідує покупці анатомічної подушки.

Основними факторами, що впливають на вибір подушки є її форма, матеріали з яких вона виготовлена, жорсткість і поза, в якій ви звикли спати. Розглянемо кожен аспект детально.

Форма

Анатомічні подушки бувають як звичної прямокутної форми, так і особливою ергономічною. Подушка ергономічної форми, як правило, має два валика різної висоти. Завдяки цьому вона найкращим чином підлаштовується під шийний відділ і добре підтримує правильне положення хребта. Такий варіант вкрай зручний для тих, хто спить на боці, а також добре допомагає при болях у шийному відділі хребта. Подушка простий квадратної або прямокутної форми - це, скоріше, звична класика. Проте, багато хто віддає перевагу саме їй, так вона більш зручна для тих, хто спить на спині або на животі.

Матеріали

З точки зору використовуваних матеріалів подушки найчастіше виготовляють з натурального латексу або піни меморі чи її аналогів.

Латекс - природний матеріал підвищеної комфортності. Він гіпоалергенний, довговічний і забезпечує хорошу підтримку.

Піна memory foam - це сучасний штучний матеріал з ефектом «пам'яті». Під впливом тепла людського тіла він стає дуже еластичним і приймає форму, ідеально повторює контури тіла сплячого. Подушки на основі матеріалу з ефектом «пам'яті» мають високу теплопровідність і поліпшену вентиляцію. Вони забезпечують максимально комфортний відпочинок і підвищують життєвий тонус.

У комбінації з матеріалом з ефектом «пам'яті» часто використовується гель. Матеріал на основі гелю має особливу тривимірну молекулярну структуру і тому, за рахунок підвищеної теплопровідності, він має потужний охолоджувальний ефект (на 1,5 -2 С °), поглинає тепло, що виходить від тіла людини під час сну, і частково розсіює його. Охолоджуючий ефект в гелевих подушках сприяє зниженню потовиділення і, як наслідок, значно скорочує поява мікроорганізмів в місцях зіткнення шкіри і наволочки.

Жорсткість

Подушки часто володіють комфортною середньою жорсткістю, яка актуальна для людини будь-якого віку і ваги. Жорсткість залежить від щільності використовуваного матеріалу. Як правило, подушки низькою жорсткості виготовлені з натурального латексу.

Не так давно у продажі з'явилися і дитячі подушки - вони відрізняються від «дорослих» меншим розміром і щільністю матеріалів, що робить їх більш м'якими.

Варто відзначити, що будь-яка, навіть сама анатомічна, подушка повинна бути зручною саме вам. Тут все теж індивідуально, як і при виборі матраца або звичайною подушки. Те, що ідеально для одного, може бути незручно для іншого. Подушка повинна підходити вам по висоті, формі і іншим своїм характеристикам. Тому ми радимо вам перш, ніж зробити покупку, відвідати найближчий магазин і протестувати різні варіанти.

Ви можете ознайомитись з ортопедичними подушками у нас на сайті