Який матрац кращий: пружинний чи безпружинний?

      Перший крок в покупці матраца - вибрати його тип: пружинний або безпружинний. Як зрозуміло з назви, безпружинний матрац не має блоку пружин, замість нього використовується спеціальний наповнювач. Звичайно ж, такі матраци не мають нічого спільного з матрацами, набитими ватою. У них використовуються інноваційні матеріали, які можуть позмагатися із зручністю і надійністю пружинних блоків. Проте і ті, і інші мають свої особливості. Комусь більше підійде пружинний ортопедичний матрац, комусь - без пружин. Спробуємо розібратися, чим відрізняється пружинний матрац від безпружинного.

     Порівняння пружинних і безпружинних матраців

     Пружинні матраци виготовляються з використанням сучасних матеріалів і технологій. Передусім, це пружинні блоки "Боннель", "Мульти Боннель", Pocket Spring. Чим відрізняється пружинний блок однієї моделі від іншої? Кількістю пружин і технологією їх розміщення. Відповідно, чим більше пружин, тим більша жорсткість підтримки тіла забезпечується, а завдяки, наприклад, такій технології, як Pocket Spring досягається точковий розподіл навантаження, а значить - і більш високий ортопедичний ефект. Ось в чому різниця між матрацами з незалежним і звичайним блоком пружин.

     В основі безпружинних моделей - натуральний латекс, піна з ефектом пам'яті, кокосове волокно. Усе це безпечні гіпоалергенні матеріали, що мають хороші ортопедичні якості.
Основна відмінність пружинного матраца від безпружинного - в наявності блоку пружин і рівні жорсткості. Безпружинні матраци зазвичай жорсткіші. Але який краще матрац - з пружинами чи без? Сучасні матраци від ЕММ, і з пружинами і без них, створені для того, щоб забезпечити високий комфорт. Щоб вибрати ту або іншу модель, необхідно орієнтуватися на особисті потреби і переваги.

     Відмінності пружинних та безпружинних матраців

     Безпружинний матрац

 • Ортопедичні якості

     Безпружинні матраци з використанням латексу і кокосової койри в цілому жорсткіші, тому вони підходять не усім людям. Вони стануть кращим варіантом для новонародженого, для дитини, осанка якої розвивається і його хребту потрібна твердіша підтримка.
     Натуральний латекс майже не продавлюється, проте здатний набувати форми тіла, благотворно впливаючи на хребет.

 • Корисна площа

     У латексному матраці немає каркаса по периметру, який утримує пружини, тому уся його площа залишається однаково комфортною.

 • Пил

     Попадання пилу виключається, оскільки усередині немає порожнеч, які можуть накопичувати пил, а мікропори латексу не мають серцевини, що повідомляються. Пил у верхньому шарі матраца, під чохлом легко видаляється пилососом.

 • Комфорт для двох

     Безпружинні матраци краще підходять для створення двоспального місця для людей з різними потребами. Вони мають ефект "тисячі пружин", дозволяючи кожному сплячому почувати себе комфортно.

 • Волога

     Латекс добре вентилюється і пропускає вологу, в нім не розвивається пліснява, грибки і інші мікроорганізми.

 • Термін служби

     Служить близько 15 років в середньому.

     Пружинний матрац

 • Ортопедичні якості

     Пружинні матраци комплектуються пружинними блоками "Боннель", "Мульти Боннель", Pocket Spring, які дозволяють вибирати відповідну за ортопедичними властивостями модель. В цілому пружинні матраци виявляються м'якшими, в порівнянні з безпружинними, вони краще підходять для дорослих і літніх людей, дозволяючи точніше розподіляти навантаження.
     А модель з шаром з натурального латексу і набуває переваги обох видів матраців

 • Корисна площа

     У пружинних матрацах по периметру встановлюється каркас, який забезпечує додаткову міцність і жорсткість. Армування робить край матраца більш жорсткими, а 5-10 сантиметрів по краях використовувати не можна, щоб не зруйнувати армування.

 • Пил

     Пружинний блок має певні порожнечі, які можуть теоретично накопичувати пил, проте матраци ЕММ мають шар з латексу, а також спеціальні чохли, які протистоять попаданню пилу всередину матраца. Втім, за цим показником пружинні матраци все ж кілька програють безпружинні.

 • Комфорт для двох

     Двоспальні пружинні матраци мають однаковий рівень жорсткість по всій своїй площі, тому якщо його використовують дві людини з різними потребами, різною вагою, комплекцією, хтось із них не буде отримувати належної підтримки. Це основна відмінність пружинного матраца від безпружинного.

 • Волога

     Звичайні недорогі пружинні матраци можуть накопичувати вологу, що може призводити до корозії і створення несприятливого мікроклімату всередині. Однак сучасні матраци ЕММ мають шар з піни або латексу, а також мають чохол з жаккарда з мікропорами, які забезпечують природну вентиляцію виробу, протистоять розвитку кліщів, цвілі та інших мікроорганізмів.

 • Термін служби

     Порядку 10 років.

     Який матрац підійде краще?

     Пружинні матраци створюють коливання під навантаженням, що може негативно позначитися на хребті, який ще формується. Тому якщо ви збираєтеся придбати модель для новонародженого або для дитини до дванадцяти років - вибирайте ортопедичний матрац на основі латексу і кокосової койри. Звичайно, при цьому варто порадитися з лікарем-ортопедом, оскільки тільки він зможе точно визначити потреби малюка.

     Якщо ж ви віддаєте перевагу м'яким матрацам, і жорстке ліжко не для вас, спробуйте модель з незалежним пружинним блоком, таким, наприклад, являється пружинний блок Pocket Spring. Різниця матраців із залежним і незалежним пружинним блоком полягає в здатності точково передавати навантаження. Така модель буде і досить м'якою завдяки пружинистому ефекту, і в той же час підтримуватиме хребет.

     Дорослі люди без травм і захворювань хребта можуть вибирати матрац, враховуючи власні переваги. Правда, матрац все ж не має бути занадто м'яким, ви не повинні в нім потопати, тому тут підійдуть пружинні матраци середньої жорсткості.

     Пружинки у блоці Pocket Spring знаходяться в окремих кишеньках, що і забезпечує ним таку можливість. А щоб виріб довго зберігав свої властивості, не дозволяйте дітям стрибати на матрацах. Крім того, матрац треба періодично перевертати, особливо це стосується моделей "Зима-літо" - так ви зможете скористатися перевагами літньої і зимової сторони і продовжити термін експлуатації виробу.

     Який краще матрац, якщо у вас є захворювання серцево-судинної або дихальної систем? Тут краще всього підходять безпружинні матраци, оскільки вони мають високу жорсткість. З цієї ж причини вони рекомендуються людям, чия вага перевищує 100 кілограмів.

     Якщо у вас є проблеми з хребтом, жорсткі матраци протипоказані. Тут треба порадитися з ортопедом і вибрати не занадто жорсткий безпружинний матрац або модель з блоком пружин.
Вибираючи будь-який матрац, звертайте увагу на матеріали, з яких вони виготовлені. Хороший вибір - натуральний латекс, кокосова койра, шерсть, бавовна. Це безпечні матеріали, які грають велику роль в комфортному і здоровому сні.