Яку ковдру вибрати? Визначаємось з мнатеріалами

Протягом сну людина знаходиться в різних температурних режимах. Тому від ковдри потрібні дві основні речі:

 • Зігрівати на початку сну;
 • Виводити тепло і вологу, щоб людина не потіла, а сон залишався спокійним до ранку.

У регуляції тепла ковдрі допомагають кількість повітря всередині наповнювача і здатність наповнювача його зберігати.

Наповнювачі

Сучасна ковдра - це плоский м'який мішок, розділений на кластери (кишені) з наповнювачем. Наповнювач для ковдри може бути натуральним (пух, перо і ін.) Або штучним (поліестер і ін.). Ковдри з натуральними наповнювачами завжди дорожчі синтетичних.

Якщо ви алергік, то ніяких натуральних матеріалів - тільки поліестер і аналоги.

Синтетичні наповнювачі

Існує багато упереджень, пов'язаних з синтетичними матеріалами, але всі вони виникають з однієї причини: неправильно обраний необхідний рівень тепла. Визначити його можна, подивившись на граммаж наповнювача: чим він менший, тим ковдра холодніше.

 • 150-200 грам / кв.м - ідеально підходить для літніх ковдр.
 • 350-400 грам / кв.м - це теплу зимову ковдру.

Перевіримо ту ж саму ковдру - 1120 грам наповнювача для моделі 4 кв.м (280 грам / кв.м), тобто до теплого зимового «недотягує».

 • Силіконізований поліестер: більш м'який і трохи тепліший, ніж звичайний поліестер. За відчуттями здається, що ковдра наповнена пером.
 • Високоізвіте поліестерне волокно - тепліше і об'ємніше, ніж звичайне волокно, за рахунок форми у вигляді зігзагу.
 • Мікрофібра - тонкий і м'який наповнювач. Такі ковдри тепліші, ніж зі звичайного поліестеру, але можуть мати проблему з регулюванням повітря, а, отже, є ризик перегрівання.
 • Холлофайбер - відрізняється своєю порожнистою структурою, яка дозволяє довше утримувати тепло. Ковдри з холлофайбера дорожчі, ніж інші синтетичні, але коштують своїх грошей.

Натуральні наповнювачі

 • Пух або перо - обидва наповнювача мають високу теплоізоляцією при легкій вазі. Для ковдр використовують гусячі або качині пух і перо, а також їх суміш. Обидва види пера і пуху теплі, але гусячий пух зазвичай більш м'який і об'ємний.

Визначити якість пухової ковдри допоможе показник Fill power. Він показує, скільки місця займає одиниця виміру пуху. Тобто, демонструє його м'якість і теплоізоляційні здатності. Чим вище показник, тим вище якість пуху. Оптимальний - 400-600 одиниць.

До речі: Кращий варіант чохла для пухо-перинної ковдри - касетного типу. Так наповнювач не зім'ято в одному місці і рівномірно розподілений по всьому полотну. Крім того, чохол пухової ковдри повинен бути зроблений з щільної тканини. В іншому випадку пір'я можуть вилазити, доставляючи неприємні відчуття.

Важливо: Пух і перо - привабливе середовище для пилових кліщів, тому прати такі ковдри потрібно часто (але краще не в пральній машині, хоча це дозволено). А ще - провітрювати і збивати, так як наповнювач може відволожуватися. А ось пилососити перові ковдри не варто - можуть вилізти пір'я.

 • Шерсть - верблюжа, овеча і козяча. Багато хто пам'ятає ці ковдри з дитинства: теплі, щільні і колючі. Наповнювач не боїться вологи, добре вбирає і випаровує, але по теплоті поступається і пуху, і перу.

Важливо: Шерсть люблять моль і пилові кліщі. Прати таке ковдру потрібно часто і краще в хімчистці - через важкої ваги можуть виникнути труднощі в прання та сушіння.

 • Бавовна - володіє хорошими властивостями вбирання вологи, спати під такою ковдрою тепло. Але така ковдра досить важка. Згодом наповнювач бгає, тому можливості догляду за такою ковдрою сильно обмежені (хоча виробники і дозволяють прати в машині).
 • Бамбук, шовк, морські водорості, евкаліпт - досить нові і порівняно дорогі матеріали. Зверніть увагу, що бамбукова ковдра не прослужить вам довго. Ковдра з морських водоростей може шарудіти, а шовкова - прискіпливе в догляді, хоча і найбезпечніше з точки зору алергії.

Факт: Іноді виробники знижують ціну ковдри, змішуючи рослинні наповнювачі з синтетичними. Купувати таку ковдру є сенс в тому випадку, якщо співвідношення матеріалів хоча б 50 на 50.

Як доглядати за ковдрою

Правильний догляд за ковдрою - запорука його довгої служби і збереження номінальних параметрів. Що саме потрібно робити - залежить від наповнювача і вказується на етикетці (краще її не відрізати).

Незалежно від наповнювача потрібно:

 • провітрювати ковдри час від часу;
 • регулярно збивати для забезпечення м'якості і об'ємності;
 • використовувати підодіяльник.
 • ковдри з синтетичним наповнювачем можна прати і сушити в пральній машині, але якщо забруднення сильні, краще віднесіть ковдру в хімчистку.

З натуральними наповнювачами все складніше, хоча загальні принципи теж є:

 • іноді дозволена прання в пральній машині (пух або перо), але краще використовувати хімчистку;
 • в разі відсирівання наповнювача необхідно випрати і висушити ковдру;
 • не рекомендується зберігати в герметичних пакетах або пластикових коробках довгий час.