Вибираємо матрац для літньої людини

Часто у людей у ​​віці спостерігаються проблеми зі сном. Вони насилу засинають, можуть довгий час перевертатися з боку на бік і постійно відчувати дискомфорт. Причиною цього може бути старий, незручний матрац.

Як вибрати матрац для літньої людини, з огляду на потреби немолодого організму і усталені звички? Не зовсім просте завдання, але ми допоможемо з ним впоратися.

Люди в поважному віці зважуються на зміну матраца лише в крайньому випадку. Вони часто намагаються продовжити життя старому ліжку, застосовуючи різні підстилки. Але якщо провалилися або вилізли пружини, просів старий диван, ніякий наматрацник або топпер не зробить сон здоровим! Болісне безсоння, біль у суглобах, оніміння ніг і рук, скачки тиску і прискорене старіння - у чому розплачується дуже вразливий в старшому віці організм за прихильність звичного. Розумний підхід до справи - радикальна заміна спального місця. Кращий подарунок, який може зробити онук чи син, це купити хороший матрац для літньої людини, улюбленого родича.

Вимоги, яким повинен відповідати матрац для літньої людини

Які наповнювачі потрібні в матраці для людей у ​​віці
У лабораторії сну виявили фактори підбору ортопедичного матраца для конкретної людини, виявилося, що вік повинен враховуватися в обов'язковому порядку. З кожним прожитим десятиліттям збільшується коефіцієнт м'якості, адже тільки на м'якому чи не пошкоджена кровоносні судини. Це важливо для профілактики інсультів і інфарктів.

Звідси випливає перша вимога, до матеріалу і товщині наповнювача. В якості верхньої прошарку можна використовувати:

 • Натуральний латекс від 1,5-2 см. товщиною;
 • Ортопедичну піну (в'язкоеластичний поролон, штучний латекс) від 2 см .;
 • Холлофайбер (периотек, струттофайбер) від 3 см., Підійде для тих, хто категорично проти м'якого матраца;
 • Піна з пам'яттю форми (меморі) шаром від 2 см., Як варіант, можна використовувати наматрацник (топпер) з цим суперкомфортні матеріалом.

Який тип матраца підходить для літніх

Літні люди не люблять, коли матрац провалюється, особливо при сидінні на краю ліжка. При виборі в салоні вони просять продавців підібрати матрац по-жорсткіше. Але більшість жорстких матраців економ-класу складаються з слабкого, ненадійного пружинного блоку і призначеного створити потрібне відчуття плити наповнювача з неякісної койри. Вони моментально просідають, кокос абсолютно не призначений для збереження рівної поверхні.

Задовольняють всім вимогам такі матраци:

 • На ортопедичному пружинному блоці (кишенькового типу) - щільністю від 350 пружин на м2. Добре, якщо блок буде посилений - «пружина в пружині" або більш товстий дріт …
 • На блоці Боннель (пов'язані між собою пружини пісочний годинник), так як тут використовується сама товста і міцна дріт. Іноді Боннель укладають в металеву рамку, що додає матрацу стійкість по всьому периметру. Ортопедичні властивості такого матраца дуже низькі, його рекомендується доповнити Топпер з натурального або штучного латексу.
 • Безпружинні матраци з основою з поєднання шарів щільного ППУ, кокосової койри, холлофайбера. Одна із сторін такого матраца повинна бути м'якше іншої.

Чохол матраца для літніх - важлива деталь комфорту

Потовщений, простьобаний верх матраца створює особливий мікроклімат для сплячої людини. Поставтеся уважно до цієї складової, особливо до «начинки» чохла. М'якому і пишного поролоновому шару під тонкою тканиною варто віддати перевагу більш тонкий з натурального волокна (бавовни, ліоцелл) або синтепону. Такий матрац легше провітрюється. Експлуатація матраца залежить і від виду матеріалу, в який він одягнений.

Сьогодні можна знайти матраци в чохлах декількох типів:

 • З бавовняного жаккарда, це змішана з вмістом бавовни тканина. Плюси - не розтягується, «дихає», довговічна. Мінусів практично немає.
 • З синтетичного трикотажу. Плюси - такі чохли можуть бути знімними. Мінуси: вони розтягуються, створюють ефект термоса, електризуються.
 • З об'ємного трикотажу, в якому можуть зустрічатися волокна бамбука, віскози, бавовни і поліестеру. Плюси - добре провітрюються, довговічні. Мінуси - досить дороги.
 • З Полікотону, тонкого синтетичного замінника матрацного тика. Плюси - міцний. Мінуси - створює ефект термоса, електризується.
 • Різнобічний, зимова сторона ворсова, містить натуральну овечу вовну.

Люди у віці часто мають проблеми з терморегуляцією, мерзнуть, або навпаки, часто потіють. Для них кращий вибір представляють тканини з високим вмістом натуральних волокон. Якщо літня людина страждає нетриманням, обов'язково використовуйте додатковий вологозахисний чохол.

Сучасні матеріали можуть повністю забезпечити матрац від протікання, не створюючи в ліжку ефект термоса.