Правила догляду за матрацом

    Факт залишається фактом: кожен з нас проводить третину свого життя, лежачи на ліжку або дивані. Сон є невід'ємною частиною нашого життя, тому важливо подбати про те, щоб він був повноцінним і здоровим. Як же це зробити? Насправді дуже багато залежить від того, на якому матраці Ви спите. І навіть, якщо Ви вже купили якісний ортопедичний матрац, за ним треба правильно доглядати, щоб він прослужив Вам багато років. Детальніше про те, що можна, а що не можна, читайте нижче.

    Що робити, аби матрац довго зберігав свої ортопедичні властивості і був зручним, поділилися професіонали.

    Зазвичай термін експлуатації матраца залежать від його типу. Вироби із залежними пружинами можуть прослужити до 6 років, з незалежними – до 14. Ясна річ, головна умова – дбайливе відношення і правильний догляд. Поради прості, але ефективні.

 • Всі матраци, в тому числі і ортопедичні, необхідно обов'язково перевертати і міняти сторонами мінімум раз на рік. Краще всього робити це кожні 6 місяців. До речі, варто відзначити, що це основна рекомендація всіх виробників.

    На замітку: впродовж перших двох місяців після придбання, матраа необхідно перевертати і розвертати «головою» вниз кожні пару тижнів.

 • Матрац необхідно оберігати від вологи, поту, а також польових кліщів.
 • Не забувайте чистити виріб за допомогою пилососа мінімум один раз в три місяці.
 • Розташовуйте матрац на хорошій основі, щоб він був без перегинів і складок. Якщо матрац ортопедичний, то краще всього класти його на дерев'яній основі. Це збільшує ортопедичні властивості виробу.
 • Регулярно провітрюйте. Професіонали рекомендують провітрити матрац одразу ж після придбання. Його треба розпакувати і залишити в провітрюваній кімнаті. Потім таку процедуру треба проводити раз на рік.

Важливо: провітрювати треба в горизонтальному положенні, уникаючи попадання сонця.

    Якщо модель без чохла, тоді скористайтесь наматрацником. Це обереже матрац від плям і забруднень. Просто раз в 6 місяців періть його в пральній машинці.

Протипоказання: що не можна робити

 • В жодному випадку не варто згинати або скручувати пружинні блоки, інакше пружини просто деформуються і матрац можна буде викинути
 • Не рекомендується прати чохол, якщо матрац чохольний. Чому? Тут все просто. Невідомо, як він поведеться після прання. Чохол може як «сісти», так і розтягнутися. Далеко не факт, що у Вас вийде його потім надіти назад. В крайньому випадку, віднесіть чохол в хімчистку
 • Не можна вибивати пил з матраца, використовуйте лише пилосос або щітку. В жодному випадку не використовуйте для чищення сильну хімію. Наслідки можуть бути найнесподіванішими. Наприклад, він може почати вельми «неароматно» пахнути
 • Не проливайте рідин на матраци
 • Не зрізайте ярлики і не викидайте упаковку до тих пір, поки не закінчиться гарантійний термін
 • Не варто стрибати на матраці, як на старих пружинних ліжках
 • Не сидіть на матраці на одному і тому ж місці

    Як бачите, всі поради прості і доступні кожному. Тому рекомендуємо взяти їх на замітку і тоді ваш сон буде міцним і здоровим, а куплений матрац прослужить довгий час.