Середня вартість матацу

Скільки в середньому коштує матрац

На старому матраці, з виступаючими пружинами і горбками, ми однозначно будемо спати погано, а прокидатися в поганому настрої. Хоча б тому, що до постійного недосипання додадуться ще й ниючі болі в спині, боках і попереку.

У цій ситуації питання про покупку нового матраца стає актуальним, як ніколи - і відкладати його вже не варто (навіть якщо сама думка про те, скільки коштує матрац, приводить в жах). Разом з тим, різні виробники пропонують настільки великий асортимент товарів різної якості і за різними цінами, що звичайній людині дуже легко схибити у виборі. І в кінці кінців придбати матрац під впливом реклами і продавця.

На щастя, все не так страшно, якщо заздалегідь визначити, якими якостями повинен володіти ваш матрац, а без яких цілком можна обійтися.

Що потрібно враховувати при купівлі матрацу?

На вартість матраца в першу чергу впливає:

 • Наповнювач, від якого залежить, володіє він ортопедичними властивостями чи ні;
 • Тип матрац - має пружинний блок або він безпружинний;
 • Якість чохла - простий бавовняний матеріал або жакардовий. Крім того, більш дорогі чохли містять в своєму складі срібні нитки, які володіють антистресовими характеристиками;
 • Розкрученность бренду (при цьому треба зауважити, що зараз з'явилося чимало ще не дуже відомих виробників, чия продукція набагато дешевша розрекламованих торгових марок, при цьому абсолютно не поступається їм в ціні).

Скільки коштує матрац на прикладі односпальних виробів

Ватний матрац (Вартість від 350 грн.)

 • Наповнювач зазвичай являє собою полотно, укладене шарами. Виготовляють його з бавовни, вовни або напіввовни;
 • Має аналогічні з ватою властивості;
 • Не володіє достатньою жорсткістю;
 • Ватин через деякий час збивається в грудочки.

Матрац з поролона (Вартість від 900 грн.) При покупці матраца з поролону потрібно мати на увазі, що він:

 • Дуже легкий, зручний і компактний;
 • Завдяки пористій структурі володіє хорошою вентиляцією;
 • Наповнювач сам по собі м'який, не володіє потрібною для спинного хребта пружністю;
 • Дуже добре вбирає воду і запахи, завдяки чому створює непогані умови для розвитку грибка, цвілі і інших шкідливих мікроорганізмів;

Пружинний матрац типу Боннель (Вартість від 1000 грн.). Виріб, що має блок залежних пружин, називають матрацами типу Боннель. Кожна пружина тут з'єднана з сусідньою, тому дуже сильно від неї залежить - стискається одна - зменшується інша, третя, четверта, утворюючи таким чином ефект гамака, а через кілька місяців починають скрипіти.

!!! Вибираючи такий матрац, бажано поцікавитися кількістю пружин, що знаходяться в ньому (чим більше, тим краще) і їх розміром (бажано, щоб були якомога менше). Зазвичай матраци такого типу мають 100 пружин на один метр квадратний, а діаметр кожної з них становить близько 10 см.

Пружинний матрац з блоком незалежних пружин (Вартість від 2000 грн.). Виріб з блоком незалежних пружин складається з маленьких (5 см в діаметрі), абсолютно не пов'язаних один з одним пружинок, кожна з яких має власний тканий футляр. При цьому кожна деталька є абсолютно незалежною і при стисканні абсолютно не впливає на сусідні.

Чим більше таких пружинок перебуває на одному квадратному метрі (зазвичай їх не менше 250 штук), тим краще для спинного хребта і тим дорожчий матрац.

Найдорожчими матрацами вважаються вироби Мультипокет з посиленим єврокаркасом (від 6000 грн.). Матраци такого типу добре підійдуть для повних людей, оскільки завдяки великій кількості пружин (від 500 шт.) не тільки добре підлаштовуються під анатомічні особливості тієї чи іншої людини, але і рівномірно розподіляють навантаження. Особливо добре підходять в якості двоспального матраца при великій різниці у вазі між подружжям (правда, тоді він обійдеться в два рази дорожче).

Крім того, цілком природно, що ціна на такий матрац буде багато в чому залежати від прошарків, які будуть захищати тіло від контакту з пружинами і надавати виробу рівень жорсткості.

Безпружинні матраци з ортопедичним ефектом (Вартість від 4000 грн.).
Ціна на безпружинні вироби багато в чому залежить від наповнювача, висоти, чохла, жорсткості. В середину такого матраца зазвичай поміщають штучний латекс, ортопедичну піну або будь-який інший наповнювач. Верхній прошарок з memory foam зазвичай становить близько 3 см. Матраци з кокосового волокна, просочений натуральним латексом зазвичай дорожчі.