Топпер чи наматрацник - як правильно називається

Топпер чи наматрацник - як правильно називається необхідний саме вам аксесуар для здорового сну?

Допоможемо розібратися в термінах, і визначимо особливості кожного товару. Всі ці предмети розкладаються на спальну поверхню, а ось завдання можуть виконувати різні:

 • збільшити висоту матраца;
 • вирівняти незначні нерівності матраца або дивана;
 • зробити ліжко або диван м'якшим або жорсткішим;
 • вберегти від забруднень основний матрац, збільшити термін його служби.

Для чого призначений топпер, як вибрати його для свого ліжка або дивану, від чого залежить якість і ціна, розглянемо в цій статті.

Що таке топпер для ліжка або дивана

Топпер - це тонкий матрац. Якщо точніше, «верхній матрац». В англійській мові слово topper має кілька значень, одне з яких - «циліндр». Отже топпером можна назвати такий матрац, який легко згорнути в рулон. Його зручно зберігати в скрученому вигляді.

Навіщо потрібні топпери на матрац? В основному для того, щоб вирівняти нерівності основного спального місця.

Характеристики топпера такі:

 • Висота від 4 до 8 см;
 • Ширина і довжина відповідають розмірам спального місця;
 • Ступінь жорсткості варіюється від суперм'якої (ортопедична піна з пам'яттю форми) до середньо-жорсткої. Як правило, в такому виробі міститься один шар наповнювача;
 • Чохол може бути одинарним або стьоганим з м'яком прошарком. Зовнішня сторона покриття виконується з тканин, призначеної для виробництва матраців.

Чим топпер відрізняється від матраца

 • Головна відмінність - товщина. Топпер набагато тонший звичайного матраца. У повноцінних матраців від 15 см. в той час, як висота топперу від 4 см.
 • Призначення. Звичайний матрац здатний витримувати вагу сплячої людини протягом довгого часу. Його наповнення відрізняється більшою витривалістю і стійкістю до проминання. Він не призначений для зберігання в згорнутому вигляді, експлуатувати і зберігати матрац потрібно в горизонтальному положенні.
 • Топпер в основному складається з одного шару наповнювача. У звичайних матрацах наповнювачів більше і, якщо матрац пружинний, в ньому є пружинний блок. У топпері пружин немає.

Топпер і наматрацник - це одне й те саме?

Не зовсім. Є кілька відмінностей:

 1. Товщина. Наматрацник більше нагадує тонку ковдру, а топпер - це все-таки матрац, нехай і тонкий.
 2. Функції. Наматрацник захищає матрац від забруднень і вологи (є водостійкі наматрацники), топпер ж коригує спальне місце: усуває його нерівності, робить більш м'яким або жорстким. Водонепроникним топпер бути не може.
 3. Догляд. Наматрацник можна зняти з матраца і кинути в пральну машинку - ось і весь догляд. А ось з топпер так не можна. Йому підійде тільки суха чистка. На сам топпер, як і на звичайний матрац, можна надіти наматрацник, щоб він служив вам довше.

Так що ж вибрати: топпер чи наматрацник?

Що буде незамінною річчю в конкретній ситуації?
Якщо ви спите на дивані - матрац для дивана. Щоб диван став більш зручним, спина боліла менше, а сон став комфортним навіть без ліжка з ортопедичним матрацом. Топпер можна покласти на диван, розкладачку і навіть на підлогу.

Якщо хочеться по максимуму захистити матрац від забруднень - наматрацник.
Наматрацники перешкоджають забрудненню матраца, розмноженню мікроорганізмів, розвитку алергічних реакцій. Краще купувати відразу два наматрацника, щоб міняти на випадок прання.

Підібрати наматрацник або топпер на диван можна у нас на сайті.