Огляд Топперів: як вибрати тонкий матрац на диван?

 1. Для чого потрібен тонкий матрац ?
 2. Коли топпер не допоможе !
 3. Види наповнення топерів
 4. Як використовувати тадоглядати за тонкими матрацами

Тонкий матрац на диван допоможе вирівняти поверхню софи, зробити ліжко «м'якшим» або «жорсткішим».

Топпери, це правильна назва матраців з висотою до 6 см, можуть відрізнятися за своїми властивостями. Хоча зовні тонкі матраци дуже схожі між собою, ефект від їх використання різний. У цій статті допоможемо розібратися, для чого випускаю Топпери з тим чи іншим наповненням.

Для чого потрібен тонкий матрац?

Звичайно, для створення більш комфортного сну. Причин для його покупки може бути кілька. Найчастіші запити покупців - це придбати матрац на диван. Незручно спати на дивані може бути через низку причин, і для кожної існує відповідне рішення у вигляді виробів з різними наповнювачами. Купують Топпери і на ліжка. Придбали невдалий матрац - на допомогу прийде топпер. Зручно і практично, з невеликими витратами, можна оновити спальне і навіть організувати «чергове» місце для раптового гостя. Купивши тонкий матрац в зйомному, придатному для прання або чищення чохлі, можна розглядати його як засіб зберегти свіжість дивана або основного матраца.

Топпер допоможе, якщо потрібно:

 1. Згладити нерівності між матрацами на двоспальному ліжку або на дивані з подушок.
 2. Зробити спальне місце більш пружним і жорстким, якщо матрац або диван занадто м'який.
 3. Надати м'якості і комфорту жорсткому спальному місці, наприклад, дивану з ППУ.
 4. Скорегувати жорсткість ортопедичного матраца.
 5. Надати ліжку більші ортопедичні властивості.
 6. Збільшити висоту ліжка.
 7. Захистити диван або основний матрац від забруднень.

ВАЖЛИВО! Використання тонкого матраца практично не допоможе в одному випадку - якщо сильно просів пружинний блок матраца або поролон в дивані. Коли спальне місце перетворилося на подобу гамака, навіть найжорсткіший топпер через деякий час прийме форму основи, і прийде в непридатність. Тут потрібно вирішувати питання радикально.

Види наповнювачів для Топперів

Тонкий матрац для дивана представляє з себе один або два шари матрацного наповнювача (можливі комбінації з різних) в чохлі. Вартість залежить від складу і якості матеріалів, висоти, обробки покриття. Існує всього 4 види наповнювачів:

 • кокосова койра;
 • періотек (холлофайбер, струттофайбер і т.п);
 • натуральний латекс;
 • пінополіуретан - піна, випускається під різними марками і може бути і м'якою і жорсткою.

Вибираємо топпер для конкретної мети:

 • Кокос - використовується для додавання жорсткості. Допоможе згладити поверхню дивану, але не кращий варіант для вирівнювання жорсткого дивана.
 • Періотек - вважається напівтвердим наповнювачем. Якщо необхідно вирівняти диван, що складається з подушок, і не надто змінити характер напівжорсткого спального місця, він відмінно впорається із завданням.
 • Натуральний латекс - така м'якість і пружність робить навіть тонкий матрац майже повноцінною поверхнею для сну. Латекс і вирівняє, і зробить більш комфортним будь-який диван. Його особливість - зберігати тепло. Любителям жорстких і прохолодних матраців може не підійти, їм потрібно вибирати топпер з кокосом або холлофайбером.
 • Піна ППУ - в цій категорії найбільш відомі тонкі матраци з якісного поролону - штучного латексу, сформованого у вигляді хвилястих осередків. Виробники рекламують їх масажний ефект, але брати до уваги потрібно непогану ортопедичну підтримку і м'якість таких Топпери. Вони створені в першу чергу для підвищення комфорту сну. Тонкий матрац з стандартного поролону жорсткіший, він здатний згладити горби і западини дивану.
 • Пінний матрац з ефектом пам'яті memory foam. Він ніяким чином не допоможе вирівняти поверхню, але подарує особливе відчуття затишку і комфорту.

Як використовувати тонкий матрац для дивана

Вибираючи топпер, не забудьте оцінити зручність майбутнього використання. Для ліжка практично купувати моделі з гумовими петлями для кріплення, і їх висота не є важливим критерієм. Інша ситуація з диваном. Якщо топпер буде лежати на ньому тільки вночі, його доведеться скручувати або просто прибирати на день.

Кокосовий матрац потрібно зберігати тільки в розгорнутому вигляді. Латексний товщиною до 3 см можна тримати в пухкому рулоні нетривалий час. Матраци з ППУ і волокнистих матеріалів - періотек і т.д менш примхливі, їх можна зберігати як завгодно.