Жорсткість матраца

    Жорсткість матраца вважається одним з основних критеріїв при виборі. Практично будь-яка модель купується на термін не менше 10 років і коштує недешево, тому вибір необхідно робити усвідомлено. Якщо купити матрац надмірно жорсткий або навпаки, зупинити свій вибір на дуже м'якій основі, спати буде незручно і некомфортно.

Класифікація матраців за жорсткістю

    Виробники пропонують велику кількість моделей, що розділяються по декількох параметрах. В рівній мірі популярними вважаються безпружинні матраци і моделі із залежним і незалежним пружинним блоком. Жорсткість залежить від конструкції і складу наповнювача. Відповідно до загальноприйнятої класифікації розрізняють 3 основних групи виробів:

  1.   Матраци з низькою жорсткістю виготовляють з поролоновим або ватняним наповнювачем. М'якими також вважаються вироби із залежним пружинним блоком. Такі моделі прогинаються при невеликому навантаженні і підходять далеко не кожній людині. На базі пінополіуретана також можна зробити матраци з невисокою жорсткістю.
  2.   Матраци середньої жорсткості вважаються найбільш популярними і затребуваними, оскільки підходять більшості. У конструкції виробів часто присутні незалежні пружинні блоки і наповнювачі з натурального кокосового волокна або латексу. Такі моделі володіють ортопедичними властивостями і створюють максимально комфортні умови для сну.
  3.   Жорсткі матраци виготовляються на основі поєднання натуральних і штучних наповнювачів. До складу виробів входять кокосова койра, пінополіуретан, латекс природного походження. Жорсткий матрац вибирається, виходячи з рекомендацій ортопеда, а також для маленьких дітей.

    Окрім вказаних категорій матраци можуть мати жорсткість нижче і вище середнього. Виробники включають до складу наповнювачів компоненти, здатні змінити характеристики виробу. Покупці мають великий вибір варіантів, що дозволяє підібрати максимально зручний і комфортний виріб. У продажу є матраци, сторони яких мають різну міру жорсткості, що для деяких людей дуже зручно.

Критерії вибору жорсткості матраца

    Перш ніж купити матрац для особистого використання, необхідно вивчити характеристики запропонованих на ринку виробів. Не зайвими будуть поради лікаря-ортопеда або фахівців з даної області. Основним критерієм, що впливає на вибір жорсткості моделі, вважається вік людини.

    Малюки з самого народження і до 2 років повинні спати на жорсткому матраці, виготовленому з натуральних і екологічно чистих матеріалів. В якості наповнювача ідеально підходить кокосове волокно. Хребет у маленьких дітей ще не сформований, тому м'які моделі можуть привести до його викривлення. По досягненню віку в 2-3 роки, матрац краще поміняти на виріб з середньою жорсткістю, на якому дитині буде комфортніше спати.

    Для підлітків і молодих людей у віці від 10 до 25 років бажано використовувати ортопедичні моделі середньої і високої жорсткості. В цей час активно розвивається хребет і хороша підтримка йому необхідна. Для людей середнього віку жорсткість матраца не є визначальним критерієм. Покупці вибирають модель відповідно до особистих переваг про комфортний і зручний відпочинок. Вироби середньої жорсткості або м'які моделі підійдуть для людей, вік яких більше 45 років. Перед покупкою бажано проконсультуватися з лікарем.

    Окрім віку власника, жорсткість матраца вибирається і по інших критеріях. Основними з них вважаються:

  • Вага власника виробу. Для людей з вагою до 55 кг необхідно підбирати м'які моделі. Покупцям з масою від 95 кг зручніше спатиме на матрацах високої жорсткості. Для інших людей підійде варіант середньої жорсткості.
  • Від стану здоров'я також залежить вибір. Якщо є проблеми з верхньою частиною хребта, рекомендована жорстка модель. При болях в поперековій області підійде м'якший варіант.
  • Основна поза сплячої людини впливає на вибір виробу. Якщо власник звик спати на животі, для нього оптимальним буде жорсткий матрац. Для людей, які відпочивають, лежачи на боці, комфортнішою буде м'яка модель. Традиційна поза сну на спині вимагає покупки виробу середньої жорсткості.
  • Для покупців, які звикли до великих фізичних навантажень, необхідно вибирати жорсткі матраци.

    Двоспальні матраци мають свої особливості. Часто вага партнерів істотно відрізняється, що позначається на виборі виробу. Оптимальним варіантом вважається вибір моделі з різною жорсткістю сторін. Покупка матраца здійснюється після ретельного вивчення його характеристик, відповідно до віку, ваги, звичок і стану здоров'я. Лише в цьому випадку виріб забезпечить здоровий і повноцінний відпочинок, а також прослужить весь, заявлений виробником, термін.